KHAS’TA AKADEMİLER

“KHAS Akademiler” 2018 yılından beri Kadir Has Üniversitesi’nin Türkiye geneli eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlere ve yine Türkiye geneli ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretim gören öğrencilere yönelik düzenlediği etkinliklerdir. 

ÖĞRENCİ AKADEMİLERİ

Türkiye Geneli eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik düzenlenen etkinliklerdir. 2018 yılında SAY, EA ve SÖZ alanlara yönelik derslerle başlamış, 2019 yılında fakülte bazlı devam etmiş, 2020 Bahar Döneminde ve 2021 yılı boyunca online olarak gerçekleştirilmiştir. “Öğrenci Akademileri” 2021 yılında üniversitemiz bünyesinde yer alan 23 bölüm özelinde; akademi, atölye çalışması, kamplar ve yarışmalar gibi farklı formatlarda online  düzenlenmiştir. Etkinliklerimiz, 2022 yılında online olarak devam etmektedir.

Bu etkinlikler vesilesi ile lise öğrencileri hem üniversitemizin seçkin akademisyen kadrosu ile bir araya gelme fırsatı yakalıyor, hem de ilgi duydukları ya da hiç bilmedikleri fakat merak ettikleri akademik alanlarda çalışma ve ders görme olanağına sahip oluyorlar.

Öğrenci Akademileri etkinliğimize, Türkiye geneli ortaöğretim kurumlarında eğitim gören ve mezun olmuş tüm öğrenciler ilgili akademi etkinliğinin başvuru formunu doldurarak ücretsiz olarak katılabilirler.

ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ

Türkiye Geneli eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik düzenlenen etkinliklerdir. İlki 2018 yılında gerçekleştirilmiş olup, 2019 yılında da devam etmiş 2020 Bahar Döneminde ve 2021 yılı boyunca online olarak gerçekleştirilmiştir. “Öğretmen Akademisi” etkinliğimiz 2022 yılında online ve yüz yüze olarak devam etmektedir.  

Üniversitemizin seçkin Akademisyen kadrosu ile farklı başlık ve içeriklerde yapılan derslerde amacımız, öğretmenlerimizin özellikle hem ilgi duyduğu alanlarda hem de çok farklı alanlarda entellektüel birikimlerine katkı sağlamaktır.

Öğretmen Akademileri etkinliğimize, Türkiye geneli ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan tüm yönetici ve öğretmenler başvuru formunu doldurarak ücretsiz olarak katılabilirler.